Powiedz jak możemy Ci pomóc
Skontaktuj się

Biuro Detektywistyczne i Ochrony Top Detektyw Dariusz Korganowski

Dziękujemy za wiadomość

Detektywi czy oszuści?

Autor: Biuro Detektywistyczne i Ochrony Top Detektyw Dariusz Korganowski, publikacja: 2020-05-14

Coraz częściej spotykamy się z oszustami w różnych branżach. Niewątpliwie nie brakuje ich w branży detektywistycznej. Od kilku lat zawód ten jest otwartym zawodem przez złe - w mojej ocenie - decyzje polityczne.

Zdjęcie nr 1

Brak egzaminów zawodowych oraz sprawdzenia kompetencji na wysokim poziomie spowodował, że osoby posiadające sklep z warzywami mogą nagle zostać detektywami. Należy zadać sobie pytanie: czy takie osoby posiadają odpowiednie przygotowanie merytoryczne, czy posiadają doświadczenie zawodowe w przedmiocie zawodu detektywa? Otóż odpowiedz jest prosta: NIE! . I w tym miejscu należy zwrócić szczególną uwagę na detektywa, z jakim mamy do czynienia. Czy jest to osoba znana Czy jest to osoba, która pokazuje swoją twarz i się nie obawia?. I ktoś zada jeszcze pytanie: czy pokazywanie twarzy pozwala na wykonywanie zawodu? Przepracowałem wiele lat w organach ścigania i proszę mi wierzyć, że pracownik operacyjny wie, jak działać. Operacyjniak zawsze będzie umiał znaleźć sposób na zebranie materiału na pozyskanie informacji, która jest tak ważna w tym zawodzie. Detektywi o anonimowych i zaczernionych stronach niepokazujący swojego biura, a tym bardziej twarzy - kim są tak naprawdę? Czy oby na pewno są to osoby godne zaufania i powierzenia im swoich tajemnic? Drodzy Państwo, otóż nie, ponieważ są to osoby bez przygotowania i tak naprawdę możecie stracić tylko pieniądze. Spotkałem setki biur w Polsce i setki detektywów, którzy takim mianem, a ściślej rzecz ujmując, takim tytułem zawodowym się posługują, ale jest to po prostu farsa. Reasumując: uważajcie na oszustów i weryfikujcie detektywów. Jest to bardzo istotne, patrząc przez pryzmat Państwa tajemnic.

Detektyw w Polsce będzie odgrywał coraz większą rolę społeczną i będzie miał coraz większe możliwości, ponieważ niejednokrotnie nasi klienci przychodzą do nas jak do instytucji państwowej. Oczywiście staramy się im pomóc w pełnym tego słowa znaczeniu i nie odmówiliśmy pomocy nikomu, kto jej potrzebował. Musimy natomiast zwrócić uwagę na fakty, jakie są przedstawiane w mediach telewizyjnych na temat zawodu detektywa. Niech Państwa nie zwiedzie to telewizyjne przesłanie, ponieważ nie ma ono nic wspólnego z rzeczywistością. Realia są zupełnie inne i detektywi mają zupełnie inne możliwości niż przedstawia to telewizja. Dlatego proszę Państwa o czujność przy wyborze detektywa, ponieważ można trafić na oszusta.

Zdjęcie nr 2

Z wyrazami szacunku detektyw Dariusz Korganowski, założyciel i właściciel grupy Top.


Opracowanie:
Biuro Detektywistyczne i Ochrony Top Detektyw Dariusz Korganowski

Detektyw - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 1 932 Detektywów najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o usługach detektywistycznych

Skontaktuj się